زعفران گناباد در آستانه ی جهش!       
چهارشنبه, ۱ اسفند, ۱۳۹۷ - 2019 February 20
کد خبر: 1074
تاریخ انتشار: ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴
خانه » اخبار » قاچاق محصولات فرهنگی مانع تجاری سازی این صنایع است

رییس مرکز رشد فن آوری گناباد گفت: قاچاق محصولات فرهنگی مانع بلندی در برابر تجاری سازی صنایع فرهنگی است.

علیرضا جاوید عربشاهی در یک نشست خبری افزود: حق پدیدآورنده اثر فرهنگی حفظ نمی شود و از سوی دیگر برخی مدیران مرتبط با کار فرهنگی از ادبیات کسب و کار اطلاع چندانی ندارند و این امر تجاری سازی صنایع فرهنگی را با مشکل مواجه می کند.

وی تجاری سازی صنایع فرهنگی را از مهمترین برنامه مرکز رشد و فناوری گناباد در سال جاری ذکر کرد و گفت: علاوه بر نیاز به برند سازی سفال، زعفران و سماق گناباد این شهرستان در زمینه صنایع فرهنگی دارای توان و ظرفیت مناسبی بوده و نیاز به تجاری سازی دارد.

وی حوزه های هنری، چند رسانه ای، مکتوب و سرگرمی در این شهرستان را دارای قابلیت تجاری سازی دانست و افزود: در هریک از این حوزه ها جوانان مستعدی هستند که با تشکیل شرکت و مشاوره های مرکز رشد می توانند صنایع فرهنگی را تجاری سازی نمایند.

عربشاهی ادامه داد: مرکز رشد و فناوری در مرحله مقدماتی برای هر طرح توجیه شده مبلغ ۵۰ میلیون ریال و در مرحله رشد تا ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات پرداخت می کند و اگر طرح ارائه شده نیاز به تسهیلات بیشتری داشت، با معرفی طرح به صندوق پژوهش و فناوری، تسهیلات مورد نیاز پس از بررسی های لازم پرداخت می شود.

رییس مرکز رشد و فناوری گناباد افزود: تمام طرح های فرهنگی باید پیوست اقتصادی داشته باشد.

عربشاهی با بیان اینکه افزایش دانش آموختگان بیکار از مشکلات این شهرستان است گفت: ادامه این روند منجر به بحران خواهد شد لذا با توجه به اینکه دولت قادر به ایجاد شغل برای تمام دانش آموختگان نمی باشد یکی از طرح های مناسب برای جویندگان کار، تجاری سازی صنایع فرهنگی با توجه به مهارت های کسب شده در دوران تحصیل می باشد.

وی افزود: تاکنون در این مرکز بیش از ۴۰ طرح به ثبت رسیده و سال گذشته نیز چهارطرح در زمینه رشد، هشت طرح در زمینه نوآوری و ۱۱ طرح در زمینه رشد مقدماتی در این مرکز پذیرفته شده است.

Share

نام:

رایانامه:

وب سایت

متن: