نمدگناباد       
چهارشنبه, ۲۱ آذر, ۱۳۹۷ - 2018 December 12
کد خبر: 194
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۱
خانه » سایر رسانه ها » علیرضا جاویدعربشاهی:دانشگاهیان برای ایجاد ارتباط با مرکزرشدفناوری گناباد تعلل می کنند

علیرضا جاویدعربشاهی مدیرمرکزرشدفناوری گنابادضمن انتقاد از تعلل دانشگاهیان برای ایجاد ارتباط با مرکزرشدفناوری تأکید کرد: یکی از دلایل اصلی افزایش روز افزون نرخ بیکاری در بین اقشار تحصیل کرده که به بحرانی مهم تبدیل شده است، عدم توجه مراکز آموزش عالی به اهمیت بالای مدیریت صحیح پایان نامه های دانشجویان است.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا جاویدعربشاهی ظهر شنبه در نشست خبری که در محل دفتر این مدیریت برگزار شد ضمن انتقاد از تعلل دانشگاهیان برای ایجاد ارتباط با مرکز رشد فناوری تأکید کرد: یکی از دلایل اصلی افزایش روز افزون نرخ بیکاری در بین اقشار تحصیل کرده که به بحرانی مهم تبدیل شده است، عدم توجه مراکز آموزش عالی به اهمیت بالای مدیریت صحیح پایان نامه های دانشجویان است.

وی افزود: عدم توجه به انتقال مفاهیم با ارزشی همچون کارآفرینی و واقعیت های دنیای تولید و صنعت به دانشجویان است که باعث می شود پس از فارغ التحصیلی توانایی لازم و کافی برای ایجاد اشتغال و یا ورود به شغل های مختلف را نداشته باشند.

مدیر مرکزرشدفناوری گناباد  با اشاره به راه اندازی مراکزرشد توسط دانشگاه علوم پزشکی و بسیج در شهرستان گناباد گفت: فعالیت در جهت کمک به گسترش کارآفرینی وشرکت ها و موسسات دانش بنیان و گسترش نام مرکز رشد، مهم است ولی باید همگی، از مسئولین این مراکز تامراجعین این نکته را در نظر داشته باشند که این فعالیت ها باید با مدیریتی صحیح و هماهنگی بالا صورت گیرد تا هر واحد به وظایف اصلی اش بپردازد و موازی کاری صورت نگیرد.

جاویدعربشاهی تصریح کرد: تنها پارک هایعلم و فناوری در سطح کشور، می توانند گواهی دانش بنیان بودن برای موسسات و شرکت هاصادر کنند.

وی افزود: در رابطه با رفع ابهامات و ارتقای سطح کیفی فعالیت ها، ضمن بازدید مدیر مرکز رشد سلامت در دانشگاه علوم پزشکی گناباد از مرکز رشد فناوری، بین ما و این دانشگاه تفاهم نامه همکاری در پنج ماده منعقد شد که بر اساس آن دو طرف متعهد شدند در بهره مندی از امکانات یکدیگر از قبیل توان های فکری، تجربی، پژوهشی، آزمایشگاهی، کتابخانه ای، ارتباطات بین المللی و فضای فیزیکی برای اعضا، برگزاری سمینار، کنفرانس، کارگاه و بازآموزی مشترک با یکدیگر نهایت همکاری را داشته باشند.

وی گفت: برگزاری بیش از 4 جلسه مشاوره و حقوقی و برگزاری هشتمین نشست هم اندیشی شرکت های عضو برگزار، پیگیری ثبت دو اختراع توسط شرکت همکار، پیگیری تکمیل 3 پرونده برایورود به دوره رشد مقدماتی اهم فعالیت های این مرکز طی آبان ماه بوده است.

وی ادامه داد: اطلاع رسانی به موسسات، شرکت ها و صنوف مختلف برای صدور گواهی دانش بنیان و نیز استفاده از آزمایشگاه کالیبراسیون مجهز مرکز رشد فناوری از دیگر فعالیت های این مرکز طی یک ماه گذشته است.

Share

نام:

رایانامه:

وب سایت

متن: