زعفران گناباد در آستانه ی جهش!       
چهارشنبه, ۱ اسفند, ۱۳۹۷ - 2019 February 20
کد خبر: 870
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۲
خانه » اخبار » نداشته هایمان را کجا خرج کنیم!

تبلیغات انتخاباتی کاندیداها را که مشاهده می کنم همه جا سخن از سوابق است . یکی خود را فرمانده جنگ می خواند و از سوابق ایثارگریش می گوید و دیگری از خاطرات همرزمان شهیدش سخن به میان می آورد. در این میان …

تبلیغات انتخاباتی کاندیداها را که مشاهده می کنم همه جا سخن از سوابق است . یکی خود را فرمانده جنگ می خواند و  از سوابق ایثارگریش می گوید و دیگری از خاطرات همرزمان شهیدش سخن به میان می آورد. در این میان به یاد خاطره ای افتادم که  ذکر آن خالی از لطف نیست .آقای سعید جلیلی سال 1382 نامزد نمایندگی مجلس هفتم در مشهد شده بود و من در آن زمان دانشجو سال دوم دانشگاه فردوسی بودم و به واسطه شناختی که از دکتر جلیلی پیدا کرده بودم در حد توانم برای ایشان تبلیغ می کردم و ضمنا با  ستاد ایشان هم که اغلب از  دانشجویان ارزشی تشکیل شده بود در ارتباط بودم. ویژگی بارز ایشان هم در آن زمان ساده زیستی و روحیه انقلابی ایشان بود که برای ما جالب توجه بود و مزیت نسبی  آن با دیگر نامزدها هم دقیقا همین صفات بود.

سعید جلیلی

سعید جلیلی

اما آن چه باعث نگارش این خاطره شد این بود که در یکی، دوجلسه ای هم که پای صحبت های ایشان بودم متوجه نکته خاصی در مورد وضعیت جسمانی ایشان نشدم.

اما چندین سال بعد درزمانی که ایشان دبیرشورای عالی امنیت ملی شده بود شنیدم که ایشان در گفتگو با خاویر سولانا که به تهدید ایران روی آورده بود با اشاره به پای مصنوعی خود ، به او یادآور شده بود که ما اهل مقاومت هستیم. پس از شنیدن این خبر بسیار متعجب شدم و باور آن برایم سخت بود که در آن زمان  از کسی حمایت می کردم که حتی خبر نداشتم جانباز است. او برای رای آوری از سوابق ایثارگری وپای بریده اش صحبتی نکرد ولی برای دفاع از کشورش از آبروی پای نداشته اش خرج کرد!

 نکته جالب  دیگر تبلیغات ایشان در آن سال بود …  و اثری از  پایی که جا ماند درآن نیست .

سعید جلیلی مجلس هفتم

سعید جلیلی مجلس هفتم

Share
برچسب ها :

نام:

رایانامه:

وب سایت

متن: