زعفران گناباد در آستانه ی جهش!       
چهارشنبه, ۱ اسفند, ۱۳۹۷ - 2019 February 20
کد خبر: 808
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردین ۱۳۹۲
خانه » سایر رسانه ها » مشکل عمده اشتغال در گناباد بیکاری افراد تحصیلکرده است

دبیر کمیته تخصصی تحقیقات و فناوری کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری گناباد از راه اندازی شبکه آزمایشگاههای همکار در این شهرستان طی آینده نزدیک خبر داد.

علیرضا جاویدعربشاهی

علیرضا جاویدعربشاهی

ˈعلیرضا جاوید عربشاهیˈ در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: در این راستا تمام دانشگاهها و مراکز تحقیقاتی امکانات آزمایشگاهی خود را به دبیرخانه ای که در مرکز رشد فناوری گناباد تشکیل می شود اعلام می کنند.

وی گفت: هدف از راه اندازی این شبکه استفاده محققان و پژوهشگران گناباد از تمام امکانات آزمایشگاهی شهرستان و پرهیز از هزینه های بی مورد می باشد.

او افزود: مشکل عمده اشتغال در شهرستان گناباد بیکاری افراد تحصیلکرده است لذا دانشگاهها باید به سوی مهارت افزایی بروند که در این راستا مقرر شده است پایان نامه های دانشجویی در دانشگاههای این شهرستان به سوی تجاری سازی سوق یابند و پایان نامه هایی تصویب شوند که توان تبدیل به محصول را داشته باشند.

وی اظهار داشت: همچنین قرار شد اداره های جهاد کشاورزی و ایستگاه تحقیقات زعفران، صنعت، معدن و تجارت و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گناباد تا 10 روز آینده ایده ها و نیازهای فنی خود را به مرکز رشد فناوری گناباد اعلام کنند تا این مرکز بتواند از ایده های آنان حمایت کند.

عربشاهی گفت: برگزاری جلساتی توسط مرکز رشد فناوری و مرکز فنی و حرفه ای گناباد در دانشگاههای این شهرستان به منظور معرفی توانمندیها و حمایت از تواناییهای دانشجویان به ویژه دانشجویان تحصیلات تکمیلی و نیز راه اندازی دفاتر مشاوره شغلی در دانشگاهها مورد تاکید قرار گرفته است.

وی راه اندازی کمیته تخصصی تحقیقات و فناوری کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان گناباد را نیز ابتکاری جدید در این زمینه دانست

Share

نام:

رایانامه:

وب سایت

متن: