زعفران گناباد در آستانه ی جهش!       
چهارشنبه, ۱ اسفند, ۱۳۹۷ - 2019 February 20
کد خبر: 1089
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۵
خانه » اخبار » انتقاد از حمایت ناکافی دستگاههای اجرایی از واحدهای فناور گناباد

مدیر مرکز رشد فناوری گناباد از حمایت ناکافی دستگاههای اجرایی از واحدهای فناور این شهرستان انتقاد کرد و خواستار توجه بیشتر مسئولان ذیربط در این زمینه شد.

علیرضا جاوید عربشاهی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: باوجود قیمت مناسب و کیفیت به مراتب بهتر محصولات تولیدی توسط واحدهای فناور مرکز رشد فناوری گناباد نسبت به کالاهای مشابه در بازار، دستگاههای اجرایی حمایت مطلوبی از این امر ندارند.
وی گفت: با توجه به موقعیت شهرستان گناباد از جمله در بخش کشاورزی و صنعت، حمایت ادارات و سازمانها از فعالان و واحدهای تولیدی فناور موجب دلگرمی در ادامه فعالیتها می شود.
مدیر مرکز رشد فناوری گناباد افزود: هم اکنون ۵۰ واحد فناوری در بخشهای مختلف از جمله کشاورزی و صنایع غذایی در این مرکز رشد فناوری فعالیت دارند که زمینه اشتغال مستقیم و غیرمستقیم ۵۰۰ نفر را در منطقه فراهم کرده اند.
وی ادامه داد: این مرکز به عنوان یکی از مراکز زیر مجموعه پارک علم و فناوری خراسان از سال ۱۳۹۲ فعال شده و بسترسازی جهت تجاری کردن نتایج تحقیقات کاربردی و تولید ثروت در همه زمینه‌ها به ‌خصوص کشاورزی و صنایع غذایی، کمک به رونق اقتصاد محلی مبتنی بر فناوری تولید و توسعه‌ مزیت‌های نسبی منطقه مانند سماق، انار، زعفران و پسته و معادن، توسعه‌ شرکتهای فناور دانش‌بنیان، ایجاد فضای لازم جهت گسترش و رشد واحدهای کوچک و متوسط دانش‌محور از مهمترین اهداف فعالیت آن هستند.
عربشاهی گفت: اولویت اصلی این مرکز، توسعه بخش کشاورزی و گروههای تشکیل شده توسط دانش آموختگان دانشگاهی است.
وی همچنین مهمترین دستاوردهای فعالیتهای واحدهای فناور در مرکز رشد فناوری گناباد را ثبت اختراع طراحی میز تخمیر، تولید در خودکار، ساخت دستگاه هوشمند مولد انواع جوجه پرندگان، تولید عرقیات و نوشیدنی گیاهی با طعم ترکیبی، تولید چراغ جدید یونیت دندانپزشکی، طراحی و تولید سامانه زنگ شکن، طراحی و ساخت کوره پیوسته دمابالا، کنترلر هوشمند از طریق بلوتوث و پیامک و دستگاه کنترلر کوره واحدهای تولید چینی برشمرد.
مدیر مرکز رشد فناوری گناباد افزود: تولید تابلوهای نمایشی گرافیکی LED ، فروش کنترلر و مانیتورینگ گلخانه به مراکز پرورش قارچ ایلام و مشهد، طراحی و ساخت سماور هوشمند گازی، ثبت اختراع دستگاه سنگ فرز هوشمند و نیز استفاده از صمغ ریشه گیاه چوبک تماشایی در صنعت مواد غذایی از دیگر این دستاوردهای این مرکز هستند.
مرکز شهرستان ۸۱ هزار نفری گناباد در فاصله ۲۷۸ کیلومتری جنوب مشهد واقع است. ۱۲ مرکز آموزش عالی با ۱۲ هزار دانشجو در شهرستان گناباد وجود دارد.

Share

نام:

رایانامه:

وب سایت

متن: