زعفران گناباد در آستانه ی جهش!       
چهارشنبه, ۱ اسفند, ۱۳۹۷ - 2019 February 20
کد خبر: 396
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۱
خانه » اخبار » آقا وحیدجلیلی،کیارستمی و انجمن سینمای جوان گناباد !

وحیدجلیلی:”آقای کیارستمی، ببخشید. اگر اسم شما را از روی فیلم بردارند. فکر می‌کنید، با فیلم بچه‌های سینمای جوان گناباد برابری می‌کند؟ ولی برای این فیلم، روشنفکرها داشتند دو سه دقیقه، کف می‌زدند”

وحید جلیلی

وحید جلیلی

برای مشورت با آقا وحیدجلیلی در مورد ساخت فیلم کوتاهی در مورد شهید رجب غلامی که افغانی بوده و از بجستان اعزام میشه و در جنگ تحمیلی به شهادت رسیده است، به دفتر جبهه فرهنگی انقلاب رفتم. بحث اکران فیلم های جشنواره عمار درگناباد شد و اینکه من کلاس های فیلم سازی انجمن سینمای جوان گناباد شرکت می کنم.

آقای جلیلی گفتن چرا بچه های آنجا برای جشنواره فیلم عمار کاری نکرده اند و … .در همین بین حاطره ای هم از کیا رستمی تعریف کرد که برای من جالب بود.

آقا وحیدجلیلی ،کیارستمی و انجمن سینمای جوان گناباد  گفتن که :” کيارستمي فيلمي در سينما قدس اکران کرد که خیلی در سطح پائين بود که من به آقاي کيارستمي گفتم: “به نظرتان اگر تيتراژ اول فيلم را حذف مي کرديد چند نفر تا آخر فيلم در سالن سينما باقي مي ماندند؟!” فيلم اينطور شروع مي شود که اول فيلم مي نويسد برنده ي جايزه ي نخل طلايي، و بعد کات مي کند و يکسري راه ها را نشان مي دهد و بعد از اين عکس به آن عکس مي رود و بعد يک سگ واق واق مي کند و بعد دري باز مي شود و بعد فيلم تمام مي شود. جمعيت برخاسته بودند و پنج دقيقه براي يک چنين فيلم سطح پاييني کف مي زدند؛ سينماگران وقتي سوال مرا شنيدند که آيا تيتراژ ابتداي فيلم را برداريد آيا کارتان با بچه هاي فيلمساز گناباد برابري مي کند؟! چند نفر آنجا داشتند سکته مي زدند که ديدي به استاد چه گفت؟!! انگار به مقدسات بچه هاي بنياد فارابي توهين شده بود!، گفتم مگر غير از اين است و شما اين فيلم را هر جا مي خواهيد ببريد و بدون اسم کيارستمي نشان بده، ببينيد چند نفر با فحش بيرون مي آيند؟!

که برام خیلی جالب بود، البته با پتانسیلی که وجود داره حتما هم این صحبت درست است و چه های گنابادی می تونند بهترین باشند.

Share
  1. نصرتی گفت:

    سلام آقا جاوید.
    نکته ظریفی در متن زیبایتان بود.چهره ها بعد ازمدتی پول اسم ورسمشان را میخورند وبه خود جسارت میدهند به شعور مخاطبشان توهین کنند.اشکال از چهره ها نیست اشکال از چهره پرستی ماست.
    سایت پربـــاری دارید.مانند گناباد تایمزعـــالیست.
    موفق وپیروزباشید.

نام:

رایانامه:

وب سایت

متن: